City srušio Everton i preskočio Liverpool na vrhu Premiershipa

MANCHESTER CITY se vratio na prvo mjesto Premiershipa. Nakon gotovo dva mjeseca, momčad Pepa Guardiole ponovno je lider zahvaljujući pobjedi 2:0 na Goodisonu nad Evertonom u utakmici 27. kola.

Zanimljivo, Liverpool je sada izjednačen s Cityjem (po 62 boda), ali ima lošiju gol-razliku i utakmicu manje te i dalje može vratiti prednost od tri boda u borbi za titulu. Klub s Etihada odigrao je večeras meč 27. kola jer 24. veljače, kad će se igrati spomenuto kolo, Cityja čeka finale Liga kupa protiv Chelseaja na Wembleyju.

Oba pogotka protiv Evertona prvak je postigao u sudačkim nadoknadama. U drugoj minutu dodatka prvog poluvremena precizan je bio Aymeric Laporte, da bi u sedmoj minuti dodatnog vremena u drugom dijelu pobjedu potvrdio Gabriel Jesus.

Everton je u sredini ljestvice, deveti je s 33 boda.