Celtic uvalio St. Mirrenu sedam komada!

SAMO zahvaljujući boljoj gol-razlici nogometaši Rangersa i dalje su vodeća momčad škotske Premierlige. Iako, ta je razlika u subotu itekako smanjena.

Nakon što su Rangersi slavili Fergusonovim pogotkom na gostovanju kod Hamiltona 1:0, na teren je izašla i druga glasgovska momčad i sve frustracije nanizane trima uzastopnim remijima riješila pobjedom 7:0 protiv St. Mirrena.

Posao im je svakako bio olakšan činjenicom da je gostujuća momčad od 29. minute igrala s devetoricom u polju (isključen Ross nakon prekršaja na McDonaldu), no već i tada su Celticovi nogometaši imali rezultatsku prednost stvorenu pogotkom Nakamure u 16. minuti.

Promašeni jedanaesterac Hesselinka (obrana Smitha) nije zasmetao sigurnog domaćina da do vrha napuni mrežu nemoćnog suparnika, pa su tako svoje ime na listu strijelaca upisali trostruki strijelac Nakamura, dvostruki Brown, te Crosas. Posljednji gol na utakmici postigao je Potter - u svoju mrežu.