BBC: Gvardiol je igrač utakmice

MANCHESTER CITY pobijedio je Sevillu nakon penala i osvojio UEFA-in superkup. Regularnih 90 minuta završilo je 1:1. U početnoj postavi osvajača Lige prvaka bili su hrvatski reprezentativci Mateo Kovačić i Joško Gvardiol, dok je Ivan Rakitić startao od prve minute za pobjednika prošlosezonske Europa lige.

Za Joška Gvardiola ovo je bio prvi start ove sezone i odmah je zaslužio titulu najboljeg igrača utakmice prema BBC-ju. Hrvatski reprezentativac nije najbolje reagirao kod gola Seville, no odgovornost dijeli s Akeom, koji također nije uspio zaustaviti En-Nesyrija. Ostatak utakmice u ofenzivnom je dijelu odigrao fantastično.

Ukupno 114 dodira, od čega 91 dodavanje, a njih čak 72 odigrano je na protivničkoj polovici. Točno je bilo njih 59. Čak devet puta je Gvardiol unio loptu u trećinu terena koja pripada Sevilli, a imao je i tri ključna dodavanja, što bi bio sjajan podatak i za ofenzivnog veznjaka, a kamoli ne za čovjeka koji je, barem nominalno, stoper.