euro 2020

ANKETA Je li bio penal za Englesku?

NOGOMETNA reprezentacija Engleske prvi put u povijesti izborila je plasman u finale Europskog prvenstva nakon što je u polufinalnom ogledu na stadionu Wembley nakon produžetaka pobijedila Dansku s 2:1.

Danska je povela u 30. minuti golom Mikkela Damsgaarda, izjednačio je Simon Kjaer devet minuta kasnije, gurnuvši loptu u vlastitu mrežu, a pobjedu Englezima donio je Harry Kane golom u 104. minuti.

Bio je to trenutak o kojem će se još dugo pričati. Kontakt Sterlinga i Jenssena nizozemski sudac vidio je kao penal koji je nakon duge konzultacije s VAR-om i dosuđen.

Danci su poludjeli jer su smatrali da je Sterling sam inicirao kontakt i da prekršaja nije bilo. Ipak, VAR je dao podršku sucu.

Kaneov udarac pročitao je Schmeichel, ali se lopta odbila točno ispred engleskog kapetana te Kane iz popravnog pokušaja lako pogađa mrežu.