MONTPELLIER je u 31. kolu nastavio grabiti prema naslovu prvaka Le Championnata. Na svom je terenu slavio protiv Sochauxa s 2:1.

U 4. minuti Belhande je doveo Montpellier u rano vodstvo, već u 28. minuti rezultat se ponovno mijenjao. Sochaux je izjednačio preko Maigaa, dok je slavlje domaćinu osigurao Camara u 55. minuti. Da je Montpellier dominirao tijekom cijelog susreta potvrđuje podatak kako su čak 17 puta uputili udarac u protivnička vrata, a pred Sochauxom je sada grčevita borba za opstanak u ligi.

Lyon slomio Auxerre nakon dva penala

Lyon je vrlo teško došao do pobjede protiv Auxerra, posljednje momčadi Le Championnata. Iako su bili bolja momčad Auxerre su slomili tek preko jedanaesteraca u 29., odnosno 72. minuti. Jedini gol za gostujuću momčad zabio je Traore u 42. minuti.

Bakaye Traore s dva je zgoditka za Nancy potopio na gostovanju Dijon. Nancy se ovom pobjedom dokopao 11. mjesta u Le Championnatu, te je praktički osigurao prvoligaški status dogodine.

U ostalim utakmicama Brest je s igračem više slavio protiv Lillea 3:1, dok je Rennes s identičnim rezultatom savladao Evian. Lyon je skočio na četvrto mjesto Le Championnata nakon što je Toulouse izgubio od Valenciennesa 2:0. Ajaccio i St. Etienne podijelili su bodove odigravši 1:1.