Srđan Lakić zabio za pobjedu Paderborna, u sudaru Borussija stradao Dortmund

SRĐAN LAKIĆ zabio je gol za pobjedu Paderborna protiv Augsburga 2:1 i pomogao svojoj momčadi u borbi za ostanak u Bundesligi.

Paderborn je poveo u 48. golom Kachunge, a četiri miute kasnije Hojbjerg je izjednačio.  Bivši hrvatski reprezentativac zabio je u 60. minuti pobjednički gol za domaće.

31-godišnji Lakić u Paderborn je stigao u zimskom prijelaznom roku i to mu je drugi pogodak ove sezone u Bundesligi. On je od 2006. promijenio brojne njemačke klubove (Hertha, Kaiserslautern, Wolfsburg, Eintracht Frankfurt), a najbolje partije pružao je u Kaiserslauternu (2008–2011).

Borussia Moenchengladbach je na svom stadionu svladala Borussiju Dortmund sa 3:1 golovima Wendta (1), Raffaela (32) i Nordtveita 67), dok je počasni pogodak za Dortmund zabio Gundogan (77).

Bayer Leverkusen, za kojeg je Tin Jedvaj odigrao cijeli susret na poziciji srednjeg braniča, pobijedio je Mainz sa 3:2. Leverkusen je poveo u 15. minuti golom Son Heung-Mina, Kiessling je povisio u 59., a Calhanoglu u 73. zabio treći. Poraz Mainza ublažio je Korejac Ja-Cheol Koo, iskoristivši dva penala u 78. i 90. minuti.

Schalke je remizirao protiv Freiburga, bilo je 0:0, i time je praktično ostao bez šansi da se plasira u Ligu prvaka, jer mu Leverkusen bježi deset, a Borussia Moenchengladbach 12 bodova.

Vodeći Bayern je dobio Eintracht Frankfurt sa 3:0 uz dva pogotka Roberta Lewandowskog (15, 66) i jedan Thomasa Muellera (82), te sada ima 13 bodova više od drugog Wolfsburga.