Petarda Salzburga, Varvodić poražen od Lakićevog Eintrachta

OD do sada 14 odigranih susreta posljednjeg 4. pretkola Europa lige igranih danas, čak devet utakmica završilo je pobjedom gostujućih momčadi. Četiri utakmice završile su pobjedom domaćina, dok su jedini remi u svom prvom ogledu ubilježili nogometaši švicarskog St.Gallena i moskovskog Spartaka.

Nogometaši ruskog Kubana iz Krasnodara slavili su na domaćem terenu protiv Feyenoorda rezultatom (1:0) pogotkom Baldea u 60. minuti susreta, ostvarivši tako minimalnu prednost u prvom ogledu. Rusi su tijekom čitavog meča imali inicijativu na terenu koju su pogotkom uspjeli okruniti tek pola sata prije posljednjeg sučeva zvižduka. Mogao je Krasnodar i s većom razlikom putovati na uzvrat u Nizozemsku, čemu u prilog govori čak 18 udaraca prema golu Feyenoorda, ali to se nije desilo.

Eintracht iz Frankfurta očekivano je slavio u Azerbejdžanu pobjedivši tamošnji Karabakh sa (2:0), pogotcima Meiera u 6. i 75. minuti. Hrvatski vratar Miro Varvodić koji čuva vrata Karabakha tako je dva puta savladan, dok je Srđan Lakić odigrao cijeli susret u dresu njemačke momčadi, ne uspjevši se upisati u strijelce. Od ostalih susreta spomenimo i petardu salzburškog Red Bulla protiv Žalgirisa. U visokoj pobjedi od (5:0) protiv litvanskog sastava trostruki strijelac za austrijsku momčad bio je Jonathan Soriano, dok su se u strijelce upisali još Mane i Hinteregger.

Luda je utakmica odigrana na danskom tlu gdje je u goste Esbjergu došao francuski St. Etienne. Postignuto je sedam pogodaka, a domaćin je na kraju ipak slavio 4-3, makar su gosti do deset minuta prije kraja imali vodstvo (3:2).

Evo svih rezultata današnjih prvih ogleda 4. pretkola Europa lige koji su završeni:

Dinamo Tbilisi - Tottenham 0-5 (Townsend 12, Paulinho 44, Soldado 58, 67, Rose 65)

Atromitos - AZ Alkmaar 1-3 (Papadopoulos 76-11m / Gudmundsson 51, 90+4, Johansson 74)

Minsk - Standard 0-2 (Batshuayi 57, Bulot 83)

Maccabi Haifa - Astra Giurgiu 2-0 (Rayo 30, Turgeman 61)

Molde - Rubin Kazan 0-2 (Rondon 21, 90)

Nomme Kalju - Dnjipro 1-3 (Toomet 54 / Seleznjov 23-11m, Giuliano 36, Zozulija 53)

St. Gallen - Spartak Moskva 1-1 (Mathys 47 / Movsisyan 37)

Esbjerg - St. Etienne 4-3 (Ankersen 26, 80, Van Buren 64, Andreasen 75 / Tabanou 22, Hamouma 42, Perrin 70)

Salzburg - Žalgiris 5-0 (Soriano 29, 37, 63, Mane 40, Hiierländer 68)

Qarabag - Eintracht 0-2 (Meier 6, 75)

Jablonec - Betis 1-2 (Kopic 43 / Jorge Molina 21, Mabwati 86)

Kubanj Krasnodar - Feyenoord 1-0 (Balde 60)

Aktobe - Dinamo Kijev 2-3 (Tremoulinas 37-ag, Hajrulin 66 / Jarmolenko 16, Ideye 52, Belhanda 57)