Odbačeni dinamovac Pedro opet zabio za Malagu, ovaj put u derbiju za Ligu prvaka!

UTAKMICU vrijednu četvrtog mjesta i Lige prvaka, u 30. kolu Primere igrali su Real Sociedad i Malaga, a domaćin je slavio važnu pobjedu 4:2.

Real Sociedad sada ima četiri boda prednosti pred Malagom, koja se očigledno nije oporavila od teške prve četvrtfinalne utakmice Lige prvaka protiv Borusssije.

Za Malagu je opet odlično igrao Pedro Morales, igrač Dinama koji je u Malagi na posudbi. Prošlog vikenda je Morales ubilježio gol i dvije asistencije, a danas opet gol, ali to je bilo dovoljno samo da ublaži poraz od sjajnog domaćina.

U 21. Vela, u 24. De la Bella i u 30. minuti Griezmann donijeli su mu rednost 3:0, a u 51. minuti Martinez postavlja 4:1, koje je Santa Cruz stigao tek "uljepšati" drugim golom za Malafu.