Nula u Istanbulu: Golman spasio Rijeku, sudac joj pomogao

RIJEKA je remijem u paklenom Istanbulu otvorila novu europsku sezonu. U prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Europa ligu momčad Matjaža Keka izborila je 0:0 kod Basaksehira, lani četvrtoplasirane momčadi turske lige

Nula sa stadiona Fatiha Terima hrvatskom doprvaku daje velike nade u prolaz. Momčad Matjaža Keka se znalački branila, a Riječani su u prvom dijelu bili čak i bolji, ali nisu uspjeli iskoristiti svojih nekoliko izglednih prilika.

Riječani su hrabro ušli u dvoboj i u 9. minuti Marin Tomasov je imao čak dvije velike prilike, no oba puta je bio neprecizan. Glavni sudac Norvežanin Edvartsen u 25. minuti utakmice nije vidio ruku Bezjaka u kaznenom prostoru Rijeke, a usprkos protestima domaćih igrača i navijača pokazao je samo korner. U 27. minuti turski veteran Emre iz kornera pogađa vratnicu, a dvije minute kasnije udarac Vešovića iz blizine brani vratar domaćina Babacan.

U drugom poluvremenu gotovo da nije bilo izglednije prilike za pogodak, Rijeka se znalački branila, dok je turska momčad jalovo napadala. U trećoj minuti sudačke nadoknade turska momčad je došla do najveće prilike na utakmici, Višća je pronašao Cengiza koji je potpuno sam išao prema vratima Rijeke, a siguran pogodak spasio je sjajnom reakcijom vratar Prskalo.