Napokon prava partija Bogdanovića: Za 14 minuta 14 koševa, Rudežu mrvice u pobjedi Indiane

U TOM ranom, popodnevnom nedjeljnom terminu odigrano je devet utakmica na NBA parketima, a za nas najzanimljivije utakmice igrane su u Indianapolisu u kojem su domaći Pacersi našeg Damjana Rudeža svladali Minnesotu 100:96 te u Brooklynu u kojim su Netsi Bojana Bogdanovića slavili protiv Pistonsa 110:105.

Rudež je igrao samo pet minuta, a za to vrijeme nije zabio niti jedan poen, promašivši samo jedan šut iz igre i uhvativši jedan skok.

Pacerse su predvodili CJ Miles s 28 koševa i šest skokova te Roy Hibbert s 15 poena i osam skokova.

Kod poraženih prva imena bili su Mo Williams s 24 koša i deset asista te Shabazz Muhammad s 21 poenom. Inače, ovo je Minnesoti čak 11 poraz u posljednjih 12 utakmica.

S druge strane, nakon niza loših partija u kojima je imao mizernu minutažu, Bojan Bogdanović je napokon odigrao pravu partiju i bio jedan od najzaslužnijih što su Netsi pobijedili Pistonse 110:105.

Ušao je s klupe i za samo 14 minuta zabio je 14 koševa uz fantastičan postotak šuta. Za dva je gađao 4:7, za tri 3:4 te je bio nepogrešiv sa slobodnih bacanja (3:3).

Mason Plumle je zabio kod Netsa najviše, 21 poen, a Joe Johnson 16. Kod Pistonsa Caldwell-Pope zabio je 20 poena.

Košarkaši Knicksa pretrpjeli su peti poraz u nizu. Bolji je bio Toronto koji je na svom parketu slavio 118:108 te je došao do čak šeste uzastopne pobjede.

Po običaju sam Carmelo Anthony nije  mogao sve sam. 28 njegovih poena nije bilo dovoljno jer su na drugoj strani raspoloženi bili Lowry i Williams s 22 poena, Vasquez je dodao 21, a Ross 18.

U Clevelandu domaćin je slavio protiv Memphisa 105:91.

LeBron James zabio je 25 poena i dodao 11 asistencija, Irving je dodao 17 koševa uz čak 12 asistencija, a Walter se istakao s 21 poenom. Kod poraženih Marc Gasol je jedini bio raspoložen s 23 koša i 11 skokova.