Koch pobijedio, Kranjecu ukupna pobjeda u letovima

POSLJEDNJE natjecanje sezone Svjetskog kupa skijaša-skakača na Planici obilježio je jak vjetar. Stoga je druga serija otkazana, ali i jedna je bila dovoljna miljeniku domaće publike Robertu Kranjecu za osvajanje naslova ukupnog pobjednika u konkurenciji letača.

Pobijedio je Austrijanac Martin Koch uvjerljivo najduljim skokom od 222.5 metra, što je bila njegova prva pobjeda na Planici i četvrta u letovima u karijeri. Drugo je mjesto osvojio Švicarac Simon Ammann letom dugim 212 metara, dok je Kranjec zauzeo treće mjesto doletjevši na 204 metra.

Kako je Kranjec, aktualni svjetski prvak u skijaškim letovima, u poretku letača prije ovog natjecanja pred drugoplasiranim Daikijem Itom imao 35 bodova prednosti, a Japanac je završio tek 16. letom od 188 metara, nikakve neizvjesnosti nije bilo.

Još ranije je ukupnu pobjedu u poretku Svjetskog kupa osigurao Norvežanin Anders Bardal, koji se danas samo trebao pojaviti na zaletištu da bi potvrdio pobjedu ispred Gregora Schlierenzauera. Bardal je na kraju završio 23., a Schlierenzauer četvrti.