Gomez i Pizarro pregazili Hannover, HSV na krilima Van der Vaarta pobijedio Fortunu

BAYERN je nastavio gaziti suparnike u Bundesligi. U 30. kolu kao gost pobijedio je Hannover sa 6:1.

Trener Bavaraca na tribinama je ostavio Marija Mandžukića, koji se oporavlja od ozljede koljena, a priliku su iskoristio Mario Gomez i Claudio Pizarro. Gomez je zabio golove u 40. i 62. minuti, a Pizarro u 71. i 86. Preostala dva pogotka za novog njemačkog prvaka postigli su Franck Ribery i Lars Stindl koji je zatresao mrežu svoje momčadi. Za domaćine je počasni pogodak zabio Andre Hoffmann.

Borussia Dortmund je s 2:0 pobijedila Mainz. Marco Reus je goste načeo nakon samo 30 sekundi, a 23. prvenstvenim pogotkom presudio im je Robert Lewandowski.

Bayer Leverkusen je s 5:0 razbio Hoffenheim uz po dva gola Stefana Kiesslinga i Andrea Schurrlea. Peti gol djelo je Stefana Reinartza.

Eintracht je na domaćem terenu golom Marca Russa pobijedio Schalke, a HSV s dva gola Van der Vaarta Fortunu 2:1. Milan Badelj odigrao je 69 minuta za HSV.