Čudesni Teodosić odveo Srbiju u polufinale Eurobasketa

KOŠARKAŠI SRBIJE pobijedili su reprezentaciju Češke rezultatom 89:75 i plasirali su se u polufinale Eurobasketa.

Srbija je na ovom turniru ostvarila maksimalan učinak sa sedam pobjeda, a momčad Sale Đorđevića nije dopustila Česima novo iznenađenje, kad su u osminu finala deklasirali Hrvatsku.

Česi su bolje krenuli u susret i preko odličnog Schilba su vrlo rano poveli 12:5.

No, kad je Kalinić preuzeo odličnog češkog Amerikanca, tamo gdje on stao nastavio je Jan Vesely i Česi odlaze na 16:7.

Ipak, Stefan Marković serijom koševa vraća Srbiju u igru, koja prelazi u vodstvo 19:18.
Prva četvrtina završava rezultatom 21:21, a izjednačenu igru gledali smo i u drugoj dionici. Sve do rezultata 36:36 momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, no Srbi ipak na odmor koševima Ercega i Bjelice  odlaze na odmor s prednošću 45:42.

Miloš Teodosić imao je već  osam asistencija u prvom poluvremenu, a s razigravanjem suigrača nastavio je i u nastavku . Već u 22. minuti stigao je do dvoznamenkastog broja, a Srbija je došla do najvećih +7 (49:42).

Nisu se predavali Česi, ali Srbija je igrala sve bolje. Raduljica je poentirao uz faul Veselog za 54:47, ali je brzo morao van terena zbog tri faula.

Satoransky je u nastavku sam igrao i da nije bilo njega Srbi bi odavno završili meč. Ovako su se Česi vratili na samo četiri koša minusa, no Teodosić je nastavio asistirati, a proigrao je i Bjelica i Srbija je ponovno otišla na jedanaest razlike  (83:72) četiri minute prije kraja.

Tu je bio kraj češkim nadanjima i Srbija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Italija – Litva.

Fantastični Miloš Teodosić zabilježio je 12 poena i čak 14 asistencija. Erceg je postigao 20, Raduljica 16, a Bjelica 14 poena.

Kod Čeha Vesely je imao 23 poena i 10 skokova, dok je Satoransky zabio 20 poena.