Blamaža Bilićevih "Hammersa" na Malti, Željezničar prošao

SLAVEN BILIĆ doživio je blamažu na klupi West Hama i prije nego što je počela njegova prva trenerska sezona u Premiershipu. Protiv malteške Birkirkare "Hammersi" su izvukli samo 1:0 na svom terenu i u uzvratu istim rezultatom izgubili u prvih 90 minuta, da bi tek na jedanaesterce prošli u 3. kolo kvalifikacija za EL.

Već u 15. minuti domaćin je golom Miccolija došao do vodstva, a nakon 45. minute i isključenja Tomkinsa, uspjeli su, ne samo obraniti prednost, već i uputili više udaraca prema protivničkom golu nego Englezi. U 107. minuti i domaćin je ostao s igračem manje nakon što je zbog dva žuta kartona isključen branič Mazzetti.

Stiglo se tako i do jedanaesteraca u kojima je sve bilo moguće, ali promašaj srpskog nogometaša Vukanca u trećoj seriji, koštao je Maltežane pobjede. West Ham je zabio svih pet.

Prošao Željo, Debrecen zabio čak devet golova

Prolaz su izborili nogometaši Željezničara pobjedom 2:0 u Sarajevu nakon što su u gostima slavili 1:0. Zabijali su Kokot i Delmić.

Azerbajdžanska Gabala izbacila je srpski Cukarički sa ukupnih 2:1, a Vojvodina je prošla remijem 1:1 u Latviji kod Spartaksa.

Najveću pobjedu izborio je mađarski Debrecen koji je pobijedio latvijsku Skonto Rigu sa 9:2 i ukupnih 11:4 prošao u 3. kolo.

Norveški Strömsgodset je izbacio češku Mladu Boleslav iako je poražen u uzvratu na svom terenu s 0:1 nakon pobjede 2:1 u gostima.

Dalje su prošle i varšavska Legia, Trabzonsport, tri slovačka kluba Slovan Bratislava, Žilina i Trnava,  Kopenhagen, Göteborg, rumunjska Astra, makedonski Rabotnički...

REZULTATI UZVRATNIH SUSRETA 2. PRETKOLA (u zagradama su rezultati prvih utakmica):

Širak - AIK                      0-2 (0-2)
Alaškert - Kairat                2-1 (0-3)
Dinamo Minsk - Černo More        4-0 (1-1)
Debrecen - Skonto                9-2 (2-2)
Spartaks Jurmala - Vojvodina     1-1 (0-3)
Omonia - Jagiellonia             1-0 (0-0)
Qabala - Čukarički               2-0 (0-1)
Željezničar - Ferencvaros        2-0 (1-0)
Kalju - Vaduz                    0-2 (1-3)
Inter Baku - Hafnarfjördur       2-2 (2-1)