Knjiga je zapravo esej o ženama u književnosti, ali i modernistička pripovjedna proza, napomenula je Grgić i ocijenila kako je to jedno od temeljnih djela suvremenog feminizma. Raspravljajući o problemu žena u književnosti, Virginia Woolf se pita zašto su žene nekoć manje pisale nego muškarci, rekla je Grgić.
Kako je objasnila teatrologinja i književna kritičarka Lada Čale-Feldman, Virginia Woolf svoje djelo počinje vrlo teškim argumentom kako žena, da bi se bavila književnošću, mora imati svoju vlastitu sobu, odakle potječe i naziv djela.
Tom knjigom Centar za ženske studije otvorio je i biblioteku posvećenu Virginiji Woolf, istaknula je Grgić. Najavila je i kako Centar kao sljedeće njezino djelo priprema "Tri gvineje".
Virginia Woolf, engleska prozaistica i esejistica, rođena je 1882. u Londonu. Već od 1905. javlja se književnim recenzijama, a njezini eseji, skupljeni u nekoliko knjiga, najčešće biografskim i impresionističkim pristupom, osvjetljuju pisce i književne pojave.
Objavila je i nekoliko romana (Putovanje, Jakovljeva soba, K svjetioniku, Orlando, Između činova, Valovi i druga djela).
(Hina) xsdju ydd