Izložba se sastoji od 12 fotografija, koje su moderna verzija priča iz Novog zavjeta. Na fotografiji koja prikazuje varijaciju na slavnu Posljednju večeru Isus se tako nalazi u društvu mladića obučenih u tange i korzete, u lakiranim čizmama, s jakom šminkom i perjem. Na sličan način prikazan je i sam Isus, koji nosi žensku odjeću i štikle.
Autorica fotografija je švedska umjetnica Elisabeth Ohlson Wallin. Izložbu je otvorila direktorica Centra za kulturnu dekontaminaciju Borka Pavićević. "Rasprava o blasfemiji i načinu prikazivanja Isusa stara je koliko i povijest umjetnosti", kazala je Pavićević, prenosi B92.
Gostima se obratio i Boban Stojanović, član organizacijskog odbora Parade ponosa. Stojanović je najprije prenio pozdrave autorice, a zatim pročitao otvoreno pismo premijeru i ministru unutarnjih poslova Srbije Ivici Dačiću, kojeg je pozvao da spriječi kršenje ljudskih prava i propagiranje homofobije od strane patrijarha Irineja, poglavara Srpske pravoslavne crkve.
S obzirom da je izložba izazvala mnogo kontroverzi, centar Beograda nalazi se pod opsadom policije. Kvart oko Trga Slavije čuva oko 2000 policajaca. Policija je zatvorila ulice i postavila čelične barikade na strateška mjesta. Iako je u centru Beograda poprilična gužva, nisu zabilježeni nikakvi incidenti.