Ukić zabio 24 koša u svojoj najboljoj utakmici sezone: Žuža zabio 18 poena u porazu od Fenera

KOŠARKAŠI Fenerbahçea pobijedili su u Bursi domaći Tofaş s 81:74 u prvoj utakmici 26. kola turskog prvenstva.

Ukić je bio prvi strijelac Fenerbahçea i cijele utakmice s 24 koša. To mu je najbolji učinak u cijeloj sezoni u prvenstvu. Gađao je 5-7 za dva poena, 3-5 trice i 5-8 slobodna bacanja. Učinak je obogatio sa 6 asistencija, uz dva skoka i dvije osvojene lopte, a jedini statistički element s kojim se ne može pohvaliti su izgubljene lopte. Imao ih je četiri. Igrao je 30 i pol minuta.

Nešto manje, 27 minuta, u momčadi Nevena Spahije igrao je drugi hrvatski reprezentativac Marko Tomas. Postigao je 5 poena uz slab šut 0-2 za dva, 1-3 za tri i 2-4 za jedan poen, ali je prikupio 6 skokova i 3 asistencije, uz jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte.

Jurica Žuža bio je drugi strijelac domaće momčadi s 18 poena u 21 minuti igre. Pogodio je 7 od 9 lopti iz igre i 4 od 6 iz slobodnih bacanja. Dodao je 5 skokova i jednu asistenciju, uz dvije izgubljene lopte. Tomislav Ružić, drugi Zadranin u domaćoj momčadi, proveo je na terenu 27 minuta, ali nije bio toliko efikasan. Ubacio je 8 poena uz šut 3-8 iz igre i 2-4 iz slobodnih bacanja. Uhvatio je pet lopti i jednu osvojio.

Fenerbahçe je vodeći na ljestvici s omjerom 23-3. Prati ga Galatasaray s tri pobjede manje i susretom manje. Tofaş je na 9. mjestu s omjerom 10-16.

TBL liga, 26. kolo:

Tofaş – Fenerbahçe 74:81

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 23-3, 2. Galatasaray 20-5, 3. Banvit 19-6, 4. Efes Pilsen 18-7...9. Tofaş 10-16...