Temeljna pritužba svodi se na to da Google koristi svoju tražilicu koja je najpopularnija među svim tražilicama na način da se u rezultatima pretraga pokazuju rezultati vezani uz Google+.
Jedan od najvažnijih prigovora ponudio je programer specijaliziran za tražilice Danny Sullivan koji je opisao kako Google u rezultatima tražilice prikazuje stranice poslovnih subjekata koje za promociju koriste Google+. Time se daje nepoštena prednost stranicama koje se oglašavaju na Google+ nad onima koje se oglašavaju na drugim socijalnim mrežama.
Sullivan je pretrage kojima je opisao Googleov novi trik vršio odjavljen iz svojih Google računa, te putem "inkognito" pretraga koje omogućuje Chrome. Cilj takvih pretraga bio je dobiti generičke rezultate, a ne one uobičajene koji su krojeni prema preferencama pojedinog korisnika.
Google+ ima slične funkcije kakve imaju Facebook i Twitter, međutim još uvijek se ne može s njima mjeriti, pogotovo s Facebookom koji ima 850 milijuna članova koji provode dosta vremena na Facebook stranicama.
Među ostalima baš se Twitter prošloga tjedna požalio na Google. Protekle dvije godine Google i Twitter imali su sporazum koji je omogućavao Googleu da u pretragama objavljuje Twitter postove u realnom vremenu, odnosno čim se pojave na Twitteru, budu prenesene na Google. Međutim Twitter je odlučio ne produžiti taj ugovor pa su iz Googlea komentirali kako im nije jasno zašto se žale. Usprkos tome Google i dalje prikazuje postove s Twittera na rezultatima pretrage vršenima putem Googleove tražilice, koji uključuju i linkove na profile poznatih osoba, državnika te raznih institucija.
Facebook se još uvijek nije oglasio. Facebook ima dogovor s Microsoftom i njihovom tražilicom Bing na kojoj se mogu prikazati rezultati koji su izvan dosega Googlea.
Google je lansirao Google+ s ciljem da bude ključni faktor koji će ujedinjavati sve ostale proizvode te kompanije.