Međimurje plin: Objavite ovu uplatnicu na 4.48 eura, sabotirate nas

Foto: Medjimurje plin

Građanima Zagreba ovih su dana stigle uplatnice od Međimurje plina, a mnogi su ostali zatečeni iznosima. Posebno su iznenađeni korisnici koji su potpisali ugovor s Gradskom plinarom Zagreb (GPZ), ali su ipak primili račune od Međimurje plina za listopad, studeni i prosinac, s iznosima koje su, prema tvrdnjama dijela građana, viši od onih koje su dosad plaćali.

Index je kontaktirao s Međimurje plinom kako bi razjasnio situaciju - posebno zašto računi stižu korisnicima s GPZ-ovim ugovorom, trebaju li ih platiti i što se događa ako netko slučajno plati dvostruko. Međutim izravni odgovor nismo dobili, već su nas optužili za sabotažu i pojasnili da su korisnicima slali i manje iznose, od 2 do 4 eura.

Međimurje plin je, uz optužbe da ih sabotiramo, poslao i primjer jedne uplatnice na iznos od 4.48 eura te zatražio da tu uplatnicu i objavimo.

"Objavom neistinitih podataka, odnosno objavom računa izazvali ste lavinu negativnih komentara na račun MEĐIMURJE-PLINA, pa Vas molimo da objavite tekst i račun koji smo Vam poslali. Za istinitu objavu pošaljite predračun, platiti ćemo Vam po objavi. Kupci MEĐIMURJE-PLINA na distribucijskom području operatora distribucijskog sustava Gradske plinare Zagreb d.o.o. zaslužuju istinitu objavu", doslovno stoji u mailu koji su poslali našoj novinarki.

Kako su izračunali akontaciju?

U odgovoru tvrde da je akontacijski iznos za kvartalni period izračunat prema podacima iz HROTE-ova registra obračunskih mjernih mjesta, a temelji se na potrošnji u posljednjem tromjesečju 2023. godine. "Akontacije su i 1.92 eura i 1.97 eura, a sve prema podacima iz HROTE-a koje je kreirao GPZ. To se inače zove sabotaža", kažu.

"Od 1. studenog 2024., a zatim od 1. prosinca nadalje, Međimurje plin kupcima s područja Zagreba, Zaprešića i Velike Gorice nudi cijenu nižu za 0.20 eurocenti od cijene javne usluge", poručuju iz Međimurje plina.

"Imamo i akontacije od 1800 eura"

Direktor Međimurje plina Nenad Hranilović jučer je u N1 Studiju uživo govorio o tome. 

Hranilović je rekao da je najveća akontacija koja je stigla Zagrepčanima 1800 eura.

"Slučajeva od 500 eura ima 70, od 300 eura ima nešto više, ali to nije jedna uplatnica, nego zbir tromjesečnih uplatnica. Kada govorimo o računu od 300 eura, onda je to tri puta po 100 eura. Iznos akontacijskih rata temelji se na povijesnoj potrošnji utemeljenoj za zadnji kvartal 2023. godine, listopad, studeni i prosinac. Niz podataka koji su se povukli iz registra obračuna mjernih mjesta koji vodi HROTE, ali podaci su dostavljeni od Gradske plinare Zagreb", kazao je.

Hranilović je kazao da Međimurje plin još uvijek nema podatke o 962 kupca. Odgovorio je na pitanje je li moguće da je akontacijska rata veća u odnosu na stvarnu potrošnju nekih građana: "Mislim da ne, mi smo te rate ispostavili prema utvrđenim iznosima potrošnje. S naše strane pogreške nema."

"Pozivamo sve one koji sumnjaju i spremni smo to razmotriti i izaći ususret kupcima za njihovu dobrobit", dodao je Hranilović.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.