Europa liga

Zrinjski u drami penala ostao bez povijesnog uspjeha, Ibanez jedan od tragičara

ZRINJSKI je poražen nakon penala od APOEL-a iz Nicosije u 3. pretkolu Europske lige.

Nakon regularnog dijela susreta bilo je 2:2, a rezultat se nije mijenjao ni tijekom produžetaka. U seriji penala bilo je 4:2 za APOEL.

Zrinjski bio na korak od povijesnog uspjeha

Mostarski klub je bio blizu plasman u play-off, što bi bio povijesni uspjeh za ovaj klub, ali tamo će putovati APOEL koji će gostovati kod Slovana iz Libereca narednog četvrtka.

Jedan od tragičara Zrinjskog je Luis Ibanez, bivši igrač Dinama iz Zagreba. Ibanez je uz Bilbiju promašio penal za Zrinjski.

Bh. predstavnik je poveo u 11. minuti preko Ivančića, ali je domaćin vrlo brzo stigao do preokreta. Prvo je Atzili izjednačio u 14. minuti, a za 2:1 pogodio je Nuhiu u 26. minuti.

Zrinjski se nije predavao i nije dozvolio APOEL-u da poveća svoju prednost, a onda je stigao do izjednačenja u 69. minuti, kada se u strijelce upisao Bilbija.

Rezultat se nije mijenjao u regularnom dijelu susreta, a ni tijekom produžetaka tako da se pristupilo izvođenju penala, gdje je uspješniji bio APOEL.

Za APOEL su pogađali Jensen, Sahar, Al-Tamari i De Vincenti, dok je promašio Atzili.

Sigurni izvođači za Zrinjski bili su Filipović i Govedarica, a promašili su Ibanez i Bilbija.

PSV pregazio Muru, Vojvodina izgubila od Standarda

Od Europske lige oprostila se i Vojvodina koja je poražena u gostima od Standarda iz Liegea s 2:1 nakon produžetaka.

Avenatti je u 47. minuti pogodio iz penala za vodstvo domaćina, a Bojić je izjednačio u 75. minuti. Gol vrijedan plasmana u play-off postigao je Amallah u prvoj minuti produžetaka.

Standard će u play-offu narednog četvrtka igrati protiv MOL Fehervara.

U istoj fazi natjecanja ispala je i slovenska Mura koja je kod kuće poražena od PSV-a s 5:1.

Strijelci za nizozemski klub bili su Malen (17', 65'), Mauro Junior (28') i Gakpo (54', 90'), a jedini gol za Muru postigao je Kouter u 21. minuti.

PSV će u play-offu narednog četvrtka gostovati kod Rosenborga.