NIKOLA VLAŠIĆ

Vlašić zabio dva gola Arsenal Tuli. Drugi gol mu je jedan od najljepših u karijeri

CSKA MOSKVA, sljedeći Dinamov protivnik u Europa ligi (četvrtak, 18:55, Moskva), bez problema je sredio Arsenal iz Tule 5:1 u 12. kolu ruskog prvenstva na pogon nezaustavljivog Nikole Vlašića (23) koji je zabio dva gola i jedan namjestio.

Igrala se 50. minuta kada je Nikola Vlašić prelomio utakmicu. Fedor Chalov, strijelac prvog gola iz penala, pronašao je sjajnog hrvatskog veznjaka koji se kretao polulijevo u kaznenom prostoru Arsenala.

Nezaustavljiv

Vlašić je primio loptu, lagano se namjestio i desnom nogom pogodio suprotni kut golmana Šamova za 2:0.

Osam minuta kasnije Nikola opet zabija Arsenalu, i to na fantastičan način.

Primio je odbijenu loptu na nešto više od 25 metara, opet se namjestio na udarac desnom nogom i s dvadesetak metara pogodio desne rašlje gostujućeg gola. Bio je to snažan i precizan udarac, neobranjiva bomba za 3:0 moskovske momčadi, i može se reći da mu je to jedan od najljepših u karijeri.

Na 3:1 smanjio je Luka Đorđević u 78. minuti na asistenciju Kuluševiča, no u 85. minuti CSKA odlazi na 4:1.

Stigao je i asistirati

Arnor Sigurdsson bio je strijelac na asistenciju Nikole Vlašića koji se izdvojio na lijevoj strani i kratko dodao do islandskog ofenzivca koji je to na lijep način finiširao.

Tri minute kasnije Ivan Obljakov zabija za 5:1 na dodavanje Ahmetova.

Vlašiću je ovo bio šesti prvenstveni pogodak, ima i četiri asistencije u deset nastupa. Asistirao je i u prvoj utakmici Europa lige ove sezone, u remiju 1:1 kod austrijskog Wolfsberga.

Hrvatski veznjak Kristijan Bistrović nije ulazio u igru za domaću momčad.

CSKA se ovom pobjedom približio gradskom rivalu Spartaku koji je lider ruskog prvenstva nakon 12 kola.