Senzacionalni 16-godišnjak izbacio bivšeg prvaka i plasirao se u finale SP-a u pikadu

SENZACIONALNI 16-godišnjak Luke Littler plasirao se u finale Svjetskog prvenstva u pikadu. U polufinalu je svladao Roba Crossa, osmog igrača svijeta i osvajača ovog turnira iz 2018., sa 6:2 u setovima. Protivnik u finalu u srijedu od 21 sat bit će mu treći igrač svijeta Luke Humphries.

Cross je odlično krenuo u meč i osvojio prvi set, no Littler je zatim nanizao tri osvojene dionice i poveo 3:1. Cross je uspio smanjiti na 3:2, ali više od toga nije mogao te je Littler s novim nizom od tri osvojena seta stigao i do najveće pobjede svoje kratke karijere.

Littler je na ovom turniru već postao najmlađi igrač s pobjedom na Svjetskom prvenstvu, a sada je na korak od toga da postane i najmlađi osvajač SP-a. Aktualni rekorder je Michael van Gerwen, koji je 2014. postao prvak s nepunih 25 godina. Dodajmo da će pobjednik turnira osvojiti 500 tisuća funti.