njemačka - makedonija 1:2

Schweinsteiger se divi Makedoncima: Svaka čast, još im nije dosuđen i čisti penal

MAKEDONIJA je sinoć u Duisburgu senzacionalno pobijedila Njemačku 2:1 u 3. kolu skupine J kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Momčad Igora Angelovskog odigrala je odličnu utakmicu, nije se prepala velikog favorita i potpuno zasluženo je došla do pobjede. Makedonija je povela u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena golom Gorana Pandeva nakon lijepe akcije, da bi Njemačka izjednačila u 63. golom Gungodana iz penala.

Pobjedu Makedoniji osigurao je Eljif Elmas pet minuta prije kraja nakon krasne asistencije Arijana Ademija.

Pobjeda Makedonije odjeknula je u nogometnoj Europi, a čestitao joj je i Bastian Schweinsteiger, dugogodišnja zvijezda Njemačke i Bayerna.

"Svaka čast Makedoniji. Protiv njih je dosuđen nesretan penal, njima nije suđen čisti penal, a ti dečki su svejedno u gostima pobijedili četverostrukog svjetskog prvaka. Kapa dolje", napisao je Schweinsteiger na Twitteru.