Rijeka se s njima mučila, a Astana im zabila osam golova. Briljirali Hrvati

KAZAHSTANSKA Astana izborila je play-off Konferencijske lige tako što je s ukupnih 8:2 nadigrala Corvinul Hunedoaru, rumunjskog drugoligaša koji je u drugom pretkolu Europske lige igrao protiv Rijeke i ispao nakon 1:0 poraza na Rujevici. Astana je prvo u Rumunjskoj pobijedila 2:1, dok je danas u uzvratu u Kazahstanu pobijedila čak 6:1.

Veliku ulogu u pobjedi odigrali su i hrvatski nogometaši. Marin Tomasov, 36-godišnji bivši igrač Hajduka i Rijeke, postigao je dva pogotka, prvi u 57. minuti za 2:0, a drugi u 76. za 5:0. Za prvi pogodak asistirao mu je Karlo Bartolec, koji je u Astanu prešao ovog ljeta iz Lokomotive, baš kao i Branimir Kalaica, koji je u igru ušao u 49. minuti.

Astana će za plasman u Konferencijsku ligu igrati protiv boljeg iz ogleda škotskog St. Mirenna i norveškog Branna, dok je za Corvinul ovo kraj u europskim natjecanjima za ovu sezonu.