Liga prvaka

RB Salzburg preokrenuo susret u Tel Avivu i došao nadomak Lige prvaka

VEČERAS su odigrane prve tri utakmice play-offa za ulazak u nogometnu Ligu prvaka. Najveći posao napravio je Red Bull iz Salzburga koji je u gostima s 1:2 pobijedio Maccabi iz Tel Aviva.

Domaći su poveli golom Dana Bitona u devetoj minuti, a austrijski prvak je rezultat preokrenuo u drugom poluvremenu u samo osam minuta. Prvo je iz kaznenog udarca zabio mađarski veznjak Dominik Szoboszlai, a u 57. minuti konačan rezultat postavio Massaya Okugawa.

Istim rezultatom kao u Izraelu, ali na domaćem terenu, ruski Krasnodar je svladao PAOK. Poveli su gosti golom Dimitrisa Pelkasa u 32. minuti, a samo sedam minuta kasnije poravnao je švedski internacionalac Viktor Claesson. Pobjedu domaćinu donio je Remy Cabella u 70. minuti.

Susret u Češkoj između Slavije Prag i danskog Midtjyllanda završio je bez golova. Uzvratne utakmice igraju se 30. rujna.