LIGE PETICE

Premiership nije vidio ovako neprimjetnog pojedinca još od Nikole Kalinića

NOGOMETAŠI Leicester Cityja pobijedili su Brentford 2:1 u gostujućoj utakmici 9. kola engleskog Premiershipa, a statističari nakon nje ističu nesvakidašnje lošu partiju Jamieja Vardyja.

Legenda kluba bila je dio startne Leicesterove postave, ali je igru napustila tijekom poluvremena pri rezultatu 1:1. Vardy, vodeći klupski strijelac i igrač koji je sa sedam golova nakon nepotpunog kola na diobi prvog mjesta liste strijelaca u engleskom prvenstvu, protiv Brentforda je bio nezamjetan.

Imao je samo šest dodira s loptom, navodi se u službenim statistikama, a tako skroman učinak za igrača koji je odigrao minimalno 45 minuta u najjačoj engleskoj ligi nije viđen više od 11 godina i Nikole Kalinića. Bivši napadač hrvatske reprezentacije je u ožujku 2010. za Blackbourn odigrao utakmicu u kojoj je imao samo pet dodira s loptom.