HNL

Novi igrač prekrasnim pogotkom spasio Rijeku poraza u Sloveniji

RIJEKA je pod vodstvom novog trenera Dragana Tadića u Kranjskoj Gori remizirala 1:1 u utakmici sa slovenskim prvoligašem NK Bravom iz Ljubljane, koji je prethodnu sezonu završio na petom mjestu 1. Slovenske nogometne lige. Prvi pogodak na susretu zabio je Žan Trontelj u 9. minuti i tako domaćine doveo u vodstvo.

Slovenci su u 67. minuti propustili realizirati jedanaesterac i podebljati vodstvo, a to je u 84. minuti kaznio Filip Dujmović. Krilni napadač je s lijeve strane ušao u sredinu i prekrasnim udarcem pogodio dalji kut vrata. Dujmović je 20-godišnjak koji je ovog ljeta stigao na Rujevicu iz Jaruna.

Rijeka je nastupila u sastavu u kojem je bilo dosta pridošlica. Tadić je u prvu postavu uključio Roka Jurišića i Matiju Frigana koji su prošle sezone nastupali za Dragovoljac, a nastupili su i Mateo Pavlović te Španjolac Pablo Alvarez. U 60. minuti Tadić je napravio 11 izmjena.