Noriaki Kasai vratio se u Svjetski kup. Pogledajte skok 50-godišnje legende

NORIAKI KASAI, 50-godišnja legenda skijaških skokova, nastupio je u kvalifikacijama na zaletištu u Sapporu u Svjetskom kupu. Natjecanje među 50 koji su se izborili za nastup kroz kvalifikacijske skokove propustio je za 0.4 boda, zauzevši 51. mjesto od 57 natjecatelja.

Najdulji skok u kvalifikacijama imao je Norvežanin Halvor Egner Granerud, koji je doskočio na 138.5 metara i osvojio 134.2 boda. Kasaiju su suci dali 73.7 bodova, 0.4 manje od Čeha Romana Koudelke, zadnjeg koji je iskoristio kvalifikacije za nastup na zaletištu.

Kobayashi pobijedio

Do pobjede je stigao Japanac Ryoyu Kobayashi skokovima od 135 i 130 metara, odnosno s 271.5 bodova. Slavio je ispred Poljaka Dawida Kubackog (137 m, 125.5 m, 264.3 boda) i Graneruda (130.5 m, 126 m, 262.6 bodova).

Posljednji put Kasai je u Svjetskom kupu skakao prije dvije godine, no zacrtao si je cilj koji želi ostvariti unatoč poznim sportskim godinama. U lipnju sljedeće godine proslavit će 51. rođendan, no ta brojka ne sprječava ga da sanja o 600 spuštanja niz zaletišta skijaša skakača u Svjetskom kupu. Guinnessov je rekorder po broju nastupa u svim svjetskim kupovima Svjetske skijaške organizacije.

Dosad je skupio 569 skokova u Svjetskom kupu.