Borussia - Paderborn 3:2

Neviđena drama u kupu: Borussia zabila za pobjedu, a sudac dosudio penal za Paderborn

Screenshot (Youtube)

BORUSSIA DORTMUND teže od očekivanog plasirala se u četvrtfinale Kupa Njemačke.

Borussia je na svom terenu nakon produžetaka s 3:2 izbacila drugoligaša Paderborn. Slavni klub vodio je nakon 16 minuta već 2:0 golovima Emrea Cana i Jadona Sancha, a gosti su smanjili u 79. minuti preko Juliana Justvana.

Pravi kaos nastao je u sedmoj minuti sudačke nadoknade. Nakon jednog prekida i gužve u šesnaestercu Borussije, nastala je kontra i Haaland je na drugoj strani, činilo se, zabio za 3:1. Međutim, prije nego je Haland krenuo u kontru gosti su tražili jedanaesterac zbog prekršaja Passlacka. Sudac je zahvaljujući videotehnologiji poništio pogodak Borussije i istovremeno dosudio kazneni udarac za Paderborn kojeg je realizirao Owusu.

U petoj minuti produžetka Haland je opet zabio. Ovaj put pogodak mu je priznat i Borussia je prošla među osam najboljih.