Medvešćak niz od šest poraza prekinuo impresivnim trijumfom u Grazu

CRNI niz od šest uzastopnih poraza prekinuo je Medveščak večeras u Grazu u 13. kolu EBEL-a. Slavili su "medvjedi" s uvjerljivih 6:1 na gostovanju kod 99ersa u utakmici u kojoj se na vrata nakon ozljede vratio Robert Kristan.

U posljednjih 20 minuta susreta ušlo se s izjednačenih 1:1, a potom Medveščak dionicu rješava s nevjerojatnih 5:0 i dolazi do velike pobjede.

Prvi gol na susretu zabio je Vjačeslav Truhno u 25. minuti susreta za vodstvo Medveščaka 1:0, a sedam minuta kasnije Rodney Jarrett izjednačio je na 1:1.

U posljednjoj dionici već na početku Medveščak kreće snažno i trese Graza dva puta u razmaku od 24 sekunde. Prvo je zabio Dario Kostović, a potom i Pascal Morency. Uslijedili su golovi Ryana Kinasewicha i Adama Naglicha i susret je bio odlučen. Zanimljivo je kako je Medveščak četiri spomenuta gola zabio u razmaku manjem od pet minuta.

Šlag na tortu postavio je Tomislav Zanoški u 59. minuti susreta u situaciji s igračem manje.

Ppovratnik na led Kristan je skupio 28 obrana.

Sljedeću utakmicu Medveščak igra u nedjelju u Domu sportova protiv Jesenica.