SIRIJA ISPALA Na putu do sna zaustavila ih vratnica u 120. minuti

AUSTRALIJA je okončala san Sirije o nastupu na Svjetskom prvenstvu 2018., svladavši je u dokvalifikacijama nakon produžetka s 2:1 (1-1).

Vetaran Tim Cahill (37) zabio je dva gola za Australiju, prvi u 13. minuti utakmice i drugi pobjednički u 109. minuti. Strijelac jedinog sirijskog pogotka bio je Omar Al Soma koji je mrežu australskog vratara zatresao u šestoj minuti utakmice.

Gosti su od 94. minute igrali s igračem manje jer je isključen Mahmoud Al Mawas. Također, Sirija je mogla i s 10 igrača stići do zlatnih 2:2, ali je u 120. minuti napadač Al Soma pogodio desnu vratnicu iz slobodnog udarca i time je završen njen san o Rusiji.
Australija će sredinom studenog u doigravanju igrati protiv reprezentacije koja će kvalifikacije u zoni Concacaf završiti na četvrtom mjestu, a kandidati su SAD, Honduras ili Panama.