Saudijska liga

Klub bivših kapetana Dinama i Hajduka s hrvatskim trenerom zasjeo na prvo mjesto lige

DAMAC je prvi u najvišem rangu nogometa Saudijske Arabije. Klub koji vodi hrvatski trener Krešimir Režić jučer je zasjeo na prvo mjesto gostujućom pobjedom kod Al-Raeda 2:0.

Dvostruki strijelac iz prošlog kola Mijo Caktaš ovaj put nije sudjelovao u golovima, ali je igrao sve do 94. minute. Utakmica se lomila do zadnjih minuta, a najbolji strijelac Damaca Emilio Zelaya u 86. minuti je zabio iz jedanaesterca. Pobjedu je potvrdio Brazilac Filipe u 95. minuti.

Iako bi Damac već danas mogao pasti s prvog mjesta ako Al-Ittihad pobijedi Al Ahli, odličan je ovo uspjeh za klub koji je prošle sezone jedva izborio ostanak u ligi.

Domagoj Antolić zbog ozljede ove sezone još nije zaigrao za Damac i njegov se oporavak očekuje tek u siječnju. Jučer u sastavu nije bilo ni bivšeg dinamovca Soudanija.