Kalinić zabio u porazu od Milana, Pašalić asistirao za pobjednički gol

MILAN je u derbiju 25. kola Serie A na San Siru srušio Fiorentinu s 2:1 i nastavio lov na europska natjecanja sljedeće sezone. Momčad Vincenza Montelle uspjela je stići do domaće pobjede prvi put od 8. siječnja.

Mario Pašalić odigrao je cijeli susret za domaću ekipu, kao i Nikola Kalinić za goste, dok je Milan Badelj ušao u igru u 71. minuti, a Hrvoje Milić ostao na klupi.

Juraj Kucka zabio je glavnom za vodstvo Milana u 17. nakon centaršuta Josea Sose, ali je već u 21. Kalinić izjednačio poslije ubačaja Federica Chiese s desne strane te potpisao 11. gol u prvenstvu.

Ipak, gol za pobjedu Rossonera režirao je sjajni Gerard Deulofeu u 31. minuti, kada je nakon dodavanja Pašalića s ruba šesnaesterca prekrasno pogodio desni kut te postavio konačan rezultat.

Mogao je i Pašalić zabiti u finišu, ali se desne strane šesnaesterca uspio pogoditi vratnicu. Ipak, Milan je stigao do jako važne pobjede i sada ima četiri boda manje od Atalante i Intera, koji dijele četvrto mjesto.