Istok Rodeš izvrsnom drugom vožnjom došao nadomak plasmana sezone

HRVATSKI skijaš Istok Rodeš osvojio je 11. mjesto u slalomu u austrijskom Kitzbühelu. S vremenom 1:42.59 zaostao je 2.23 sekunde za pobjednikom Nijemcem Linusom Strasserom (1:40.36). Preostala dva hrvatska predstavnika Samuel Kolega i Filip Zubčić nisu uspjeli završiti prvu vožnju.

Rodeš je u prvoj vožnji bio 24. s 1.84 sekunde zaostatka za tada vodećim Šveđaninom Kristofferom Jakobsenom, ali u nastavku je bio odličan i dugo držao najbolje vrijeme druge vožnje, na kraju peto, te znatno popravio plasman. Jakobsen je završio drugi s 14 stotinki zaostatka za Strasserom, a pobjedničko postolje upotpunio je Švicarac Daniel Yule (+0.20).

Najbolji rezultat sezone Rodešu je ostalo deseto mjesto iz Wengena prošlog vikenda, a najbolji rezultat karijere sedma mjesta u Madonni di Campiglio 2018. i u Zagrebu 2019. godine. Uz ta tri, imao je još dva top 10 plasmana u Svjetskom kupu u karijeri.