Iličević uz Mullera i Aubameyanga: Zbog sjajne igre u Nordderbyju u momčadi kola Bundeslige

Screenshot: Transfermarkt

IVO ILIČEVIĆ (29) jedan je od ključnih ljudi velikog HSV-ovog preporoda ove sezone. Nakon što se slavni klub na proljeće ispadanja iz prve Bundeslige spasio tek u doigravanju, sada je pobjedom kod Werdera (3:1) u Derbiju sjevera u 14. kolu, došao na samo dva boda od zone Lige prvaka.

Iličević je u Bremenu već u 3. minuti krasno poentirao za prvi gol na utakmici, a Nicoali Muller u 68. minuti postavio je konačan rezultat upravo na njegovo doigravanje, što je Iličeviću bilo više nego dovoljno za mjesto u Transfermarktovoj momčadi kola Bundeslige.

Hrvatskom krilu HSV-a to je prvi put ove sezone da je izabran u idealnu momčad kola, gdje mu društvo rade najveće zvijezde njemačkog prvenstva Thomas Muller (4. put u idealnoj momčadi), Aubameyang, Jerome Boateng (obojici 6. put).

Iličević je za HSV nastupio u svih 14 prvenstvenih utakmica ove sezone, od toga deset puta kao prvotimac, a dosadašnji učinak mu je dva gola i tri asistencije.