sp 2022

Hrvatska sutkinja dosudila je penal i crveni. To je pokrenulo povijesnu golijadu

IVANA MARTINČIĆ je na utakmici Njemačke i Lihtenštajna (9:0) u Wolfsburgu ušla u povijest hrvatskog nogometa.

Postala je prva hrvatska sutkinja koja je sudila međunarodnu utakmicu muških reprezentacija. Odmah na početku utakmice pokazala je tko je gazdarica na terenu.

Već u 9. minuti dala je crveni karton gostujućem braniču Hoferu koji je brutalnim kung-fu udarcem u glavu pogodio Goretzku te pokazala na penal za Njemačku.

Iz jedanaesterca je Gundogan zabio prvi od čak devet golova Njemačke do kraja utakmice. Ogromnu razliku od kvaliteti, koju je dodatno podebljala brojčana nadmoć, Njemačka je iskoristila da u 78 minuta zabije devet komada gostima.

Nakon Gundogana iz penala, u mreži Lihtenštajna završili su redom: autogolovi Kaufmanna i Goppela te golovi Sanea i Mullera po dva puta, a Reusa i Bakua po jednom.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ KAKO JE NJEMAČKA ZABILA DEVET KOMADA.

Tako je njemački izbornik Hansi Flick postao prvi njemački izbornik koji je pobijedio u svih šest prvih utakmica na klupi Elfa, a njegova Njemačka s 27 golova najefikasnija je u povijesti reprezentacije u prvih šest utakmica pod nekim izbornikom.