FRANCUSKA - NIZOZEMSKA 2:1 Oranje ludo prima i zabija, Giroud preskočio Zidanea

SVJETSKI prvaci Francuzi upisali su prvu pobjedu u Ligi nacija. Izabranici Didiera Deschampsa slavili su u današnjem derbiju Lige nacija s 2:1 protiv Nizozemske. Strijelci za Francuze bili su Mbappe i Giroud, dok je za goste zabio Babel.

Prvi su poveli Francuzi nakon nevjerojatne pogreške nizozemske obrane, jedan Nizozemac nespretno je dodao do Matuidija koji je uposlio Mbappea za 1:0 u 14. minuti susreta. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

Za izjednačenje je zabio Ryan Babel nakon sjajne akcije, a pobjedu Francuskoj donio je Oliver Giroud u 75. minuti. Bio je to 32. njegov gol za francusku reprezentaciju te je tako prestigao legendarnog Zidanea koji se sada nalazi na četvrtom mjestu liste strijelaca s 31. pogotkom.

Francuska je sa četiri boda iz dvije utakmice vodeća u grupi 1 najkvalitetnijeg razreda Lige nacija. Njemačka ima jedan bod iz sraza s Francuzima, a Nizozemci su na začelju bez bodova.