HNL

Dinamo na zadnjoj utakmici priprema remizirao s novim ruskim prvoligašem

DINAMO je u zadnjoj pripremnoj utakmici u Murskoj Soboti odigrao 2:2 s novim ruskim prvoligašem Orenburgom.

>>> VIDEO Bad Blue Boysi se potukli sa slovenskom policijom. Privedeno više osoba

U utakmici koja je imala ružnu uvertiru BBB-a na gradskim ulicama, Rusi su poveli u 30. minuti preko Maljarova, a u 47. je lijepim golom izjednačio Damian Kadzior. Samo 13 minuta kasnije Dino Perić i Dominik Livaković sami sebi su skuhali drugi gol. Livaković je istrčao na jednu dugu loptu, Perić ga uopće nije vidio i u želji da svojem golmanu vrati loptu glavom, proigrao je igrača Orenburga Despotovića.

Livaković je krenuo za njim i sustigao ga, ali je Despotović spretno, gotovo iz mrtvog kuta, od stative zabio za 2:1. Ipak, "bod" Dinamu osigurao je Mario Ćuže u 71. minuti nakon lijepe akcije.

Dinamo novu sezonu započinje sljedeće subote utakmicom Superkupa protiv Rijeke, a novu sezonu HNL-a otvara 19. srpnja kod kuće protiv Lokomotive. Prvu europsku utakmicu Dinamo će igrati 23. ili 24. srpnja protiv Sheriffa ili gruzijskog Saburtala.