Dambrauskas u premijeri na klupi novog kluba remizirao s favoriziranim suparnikom

NAJUSPJEŠNIJI trener Hajduka u posljednjih petnaestak godina Valdas Dambrauskas (45) nakon otkaza u Splitu preuzeo je OFI, grčkog prvoligaša iz Herakliona, najvećeg grada na otoku Kreti. Danas je Dambrauskas u svojoj premijeri na klupi novoga kluba upisao remi rezultatom 1:1 protiv Arisa u Solunu.

OFI je uspio i povesti protiv favoriziranog suparnika iz gornjeg dijela tablice golom Španjolca Jona Torala u 49. minuti, ali Andre Gray, koji je prošle sezone igrao za Watford u Premier ligi, sedam minuta kasnije donio je izjednačenje Arisu. OFI je potom zabio još jedan pogodak, ali VAR ga je poništio.

Aris je ovim remijem ostao šesti, a Dambrauskasov OFI 11. na tablici. Klub s Krete prošle je sezone završio sedmi i umalo izborio Europu, ali zbog lošeg ulaska u novu sezonu, smijenjen je trener Nikolaos Nioplias. U idućem kolu OFI će dočekati Ionikos, posljednju ekipu lige.