Bocvana bolja od Toga u kvalifikacijama za Afrički kup nacija

NOGOMETAŠI Bocvane pobijedili su Togo rezultatom 2:1 na domaćem travnjaku u sklopu 4. kola kvalifikacija za Afrički kup nacija 2012. godine.

Pobjednički gol za Togo zabio je Jerome Ramatlhakwane u 55. minuti, samo pet minuta nakon što je Serge Fiakpe donio gostima izjednačenje. Prvi gol na susretu u 5. minuti je postigao Joel Mogorosi.

"Jako sam sretan. Nemam riječi kojima bih opisao svoju radost", komentirao je izbornik Bocvane Stanley Tshosane, čija momčad nakon četiri odigrane utakmice predvodi skupinu K kvalifikacija za Afrički kup nacija s 10 osvojenih bodova. Drugoplasiran je Tunis s tri boda, ali i utakmicom manje.

Od ostalih kvalifikacijskih susreta spomenimo 3:1 pobjedu Kameruna (u skupini E) na gostovanju kod Mauricijusa uz dva gola Interovog napadača Samuela Eto'a, kao i uvjerljive domaće pobjede Ugande nad Angolom (skupina J, 3:0), Obale Bjelokosti nad Ruandom (skupina H, 3:0), te Gambijom nad Namibijom (skupina F, 3:1).