Konferencijska liga

Bivši igrač Hajduka i Rijeke zabio oba gola u pobjedi u kvalifikacijama za KL

MARIN TOMASOV, bivši igrač Zadra, Hajduka i Rijeke, nastavlja briljirati u Kazahstanu. Zabio je oba pogotka u pobjedi svoje Astane 2:0 nad grčkim Arisom u drugom pretkolu Konferencijske lige.

Prvi pogodak zabio je u 25. minuti udarcem s ruba šesnaesterca na asistenciju Barsegjana, dok je konačnih 2:0 postavio u 70. minuti poslije dodavanja Bejsebekova. Drugi Hrvat u Astani, stoper Luka Šimunović, dobio je drugi žuti karton u 76. minuti.

Na susretu su zaigrala i dva bivša dinamovca. Izet Hajrović je za Aris ušao u 77. minuti, a Fatos Beqiraj za Astanu 11 minuta kasnije.

Tomasov je u Astani već četiri godine te se prometnuo u jednog od najboljih igrača kazahstanske lige. Nakon 19 odigranih kola ove godine, najbolji je strijelac lige s 11 postignutih golova.