Biuk s klupe gledao poraz LA-a u finalu MLS-a. Hrvat nije uopće igrao u play-offu

COLUMBUS CREW novi je američki prvak nakon što je u finalu MLS-a kod kuće pobijedio branitelja naslova Los Angeles FC 2:1. Pobjedu Columbusu osigurali su Cucho Hernandez pogotkom iz kaznenog udarca u 33. minuti i Yaw Yeboah, koji je zabio u 37. minuti. Jedini gol za Los Angeles u 74. minuti postigao je Denis Bouanga. To je za Columbus Crew treći naslov prvaka nakon 2008. i 2020. godine.

Biuk nije dobio ni minutu u play-offu MLS-a

Hrvatski nogometaš Stipe Biuk (20) ostao je na klupi Los Angelesa. Iako se njegova momčad borila za naslov prvaka, Biuk nije imao dobru sezonu. Mladi hrvatski reprezentativac i nekadašnji talent Hajduka uglavnom je ulazio s klupe, dok u pet ključnih utakmica u play-offu nije dobio ni minutu.

Podsjetimo, Biuk je u siječnju ove godine napustio Hajduk i u transferu vrijednom 6.5 milijuna eura otišao u Sjedinjene Američke Države. Prema podacima Transfermarkta, za Los Angeles je nastupio 43 puta. Zabio je tri i asistirao za jedan gol. Ugovor mu vrijedi do ljeta 2026.