Bijes u Fenerbahčeu zbog penala koji je skrivio Livaković: Ne mogu to shvatiti

Screenshot: Sport Klub

PET UTAKMICA prije kraja sezone u turskom prvenstvu Fenerbahče ima zaostatak od četiri boda za vodećim Galatasarayem i sve manje šanse za osvajanje titule. Rasplet je to prošlog kola u kojem je Galata upisala 14. uzastopnu ligašku pobjedu (4:1 protiv Pendikspora), a Fener remizirao (2:2 protiv Sivasspora). Fenerbahče je do 94. minute imao prednost, a onda je s bijele točke postavljen konačan rezultat.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SPORNU SITUACIJU I JEDANAESTERAC

Jedanaesterac je dosuđen nakon petominutne provjere snimke sporne akcije u kojoj je Dominik Livaković na nepropisan način zaustavio suparničkog napadača Reya Manaja. Dogodilo se to nakon što je Manaj pucao prema vratima i promašio, a tek poslije je došlo do kontakta njega i Livakovića. Tu situaciju prokomentirao je Irfan Can Kahveci, strijelac Fenerovog gola za 2:1 u 80. minuti.

"Vidio sam što se dogodilo. Lopta je već bila izašla izvan igre kad je došlo do kontakta. Ne mogu to shvatiti. Livaković nije išao na čovjeka. Bijesan sam", rekao je Kahveci.