Novi šok futsal Eura: Slovenci pobijedili Italiju, moguć sudar s Hrvatskom!

FUTSAL reprezentacija Slovenije priredila je iznenađenje u prvom nastupu na Europskom prvenstvu u Belgiji. Nakon što je Hrvatska ranije iznenadila aktualne prvake Španjolce sa 3:3, naši susjedi su potpuno neočekivano porazili Italiju sa 3:2.

Nakon 10 minuta igre Vrhovec je zabio za vodstvo Slovenije, Fortino je izjednačio, a Čujec pogodio za 2:1 protiv Azzura prije pauze. U nastavku je bilo napeto, Talijani su pojačali pritisak, ali opet prvi primili gol na isteku 39. minute. Samo 45 sekundi kasnije Saad je tek ublažio poraz na 2:3.

Pobjeda Slovenije je još veća kad se pogleda statistika utakmice: Talijani su čak 50 puta pucali na gol protivnika, Slovenci tek dvadesetak.

Izabranicima Andreja Dobovičnika potreban je bod protiv Azerbajdžana u petak kako bi bili sigurni u prvo mjesto skupine. U tom bi slučaju, pod uvjetom da Hrvatska završi druga u svojoj skupini, gledali okršaj Hrvatske i Slovenije u četvrtfinalu.