Nevjerojatan poraz Srbije: Viceprvakinje svijeta ispale s Eura!

SRBIJA je morala pobijediti Slovačku kako bi prošla u drugi krug Europskog prvenstva. Slovakinje su na početku turnira proglašene autsajderom skupine D koja se igrala u Osijeku, a malo tko je mogao prognozirati da će Srbija ispasti s Eura, pogotovo jer su nakon prvih 30 minuta utakmice uvjerljivih 11:6. Međutim, Srbija kao da se nikada nije vratila na teren nakon kratkog predaha. Slovakinje su u drugom poluvremenu nadoknadile ogroman zaostatak te su se s pobjedom 21:23 plasirale u drugi krug turnira.

Srbija promašila pet sedmeraca

Srbija je čuvala svoju prednost sve do 45. minute kada je Benuskova vratila Slovačku u egal 15:15, a dvije minute kasnije Kerteszova je zabila za vodstvo 16:15. To je odmah izazvalo reakciju kod srpskih rukometašica koje u periodu od 38. do 48. minute nisu postigle niti jedan pogodak! Srbija je zatim uspjela preokrenuti rezultat, ali je ponovno naglo stala u 57. minuti nakon pogotka Biljane Bandelier. Slovakinje su u posljednje dvije minute preuzele vodstvo i ostalo je poznato.

Valja istaknuti kako je vratarka Slovačke Lucia Gubikova obranila čak pet sedmeraca srpskim rukometašicama.