Debakl Ronaldinha i drugova u prvom finalu "Južnoameričke LP": Paragvajskoj Olimpiji dva gola i igrač više

U PRVOJ finalnoj utakmici Cope Libertadores, paragvajska Olimpija iz Asunciona na svom terenu uvjerljivo je pobijedila (2:0) brazilski Atletico Mineiro.

Alejandro Silva i Wilson Pittoni zabili su za veliku prednost njihove momčadi pred uzvrat, koji se iduće srijede igra u brazilskom Belo Horizonteu i u kojem će Atletico pokušati nadoknaditi veliki minus kako bi po prvi put u povijesti osvojio kontinentalni naslov.

Olimpia je zasluženo pobijedila, a razlika je trebala biti i veća: Nakon vodećeg gola u 23. minuti, pa ve do samog kraja, bila je puno bolja, stvarala mnoge prilike koje je propustila realizirati, a konačan rezultat postavljen je iz slobodnog udarca na samom kraju sudačke nadoknade.

Brazilski viceprvak odigrao je nevjerojatno loše, posebno s obzirom na značaj utakmice, a Ronaldinho, najveća od momčadi pune zvijezda (Gilberto Silva, Jo, Josue...), zamijenjen je već u 65, minuti. Na kraju utakmice, Atleticu je isključen veznjak Richarlyson.